Jeden z největších trendů dnešní doby, nebankovní půjčky neboli půjčky od firem. Zdá se to…

Co dělat, aby se z půjčky nestal problém
O ohni se říká, že je dobrým sluhou, ale špatným pánem. A v podstatě to samé platí také o půjčkách. Každý férový věřitel se snaží sice na jedné straně vyjít klientům maximálně vstříc, ale na druhou stranu je i v jeho v zájmu, aby libovolnou půjčku nedostal úplně každý. Takzvaní problémoví klienti existují, ale i oni si mohou půjčit, pokud budou potřebovat. Jen to bude chtít trochu víc hledat, srovnávat a také více přemýšlet. Patříte-li do takové skupiny, zkuste si inspirovat našimi doporučeními.
Jsme problémový klient nebo ne?
Asi nikdo sám sebe nepovažuje za problémového. Jak se tedy můžete dostat do takové kolonky u potenciálních poskytovatelů půjček? Možností je hned několik. Buď jste si už v minulosti vzali půjčku a nespláceli jste ji, případně jste splátky posílali pozdě, nebo už máte několik úvěrů a na splácení dalšího byste nemuseli mít dost peněz. Všechny takové informace jsou uvedeny v úvěrových registrech a jakýkoli záznam v nich vás může jako potenciálního žadatele o úvěr diskvalifikovat.
Třetí možností je nízký aktuální příjem. Typicky se to týká třeba žen na mateřské dovolené, seniorů v důchodovém věku, studentů, ale také zaměstnanců ve zkušební nebo výpovědní lhůtě. Samostatnou kategorií jsou živnostníci, kteří používají tzv. výdajové paušály. Jejich příjmy deklarované v daňovém přiznání tak mohou být mnohem nižší, než jsou reálně.
Do problémů vás může dostat i nezaplacený účet za elektřinu nebo plyn, případně faktura od mobilního operátora. I dodavatelé energií a mobilní operátoři totiž jsou členy registru Solus. Do něj nahlížejí banky i nebankovní úvěrové společnosti.
Co udělat, než si půjčíte
Nejdříve si rozmyslete, kolik peněz potřebujete a jakou částku jste schopni splácet, aniž byste ohrozili svůj rodinný rozpočet. Nezapomínejte, že podepsanou půjčku budete muset splácet každý měsíc, bez ohledu na to, jaké máte právě problémy. Těmi může být nemoc, nenadálé výdaje, zvýšení pravidelných plateb třeba za plyn, školní jídelnu nebo povinné ručení. Obvykle platí, že:
- čím delší doba splácení, tím nižší měsíční splátka
- u nejdéle splácených půjček nemusí být ten nejvyšší úrok a naopak u nejkratších půjček nemusí být nejvýhodnější
Nejlépe se hledá půjčka na internetu. Zadejte si přesně parametry podle svých potřeb (bez registru, bez dokládání příjmu, výše úvěru, délka splácení, hodnota RPSN atd.). Pak si jednotlivé nabídky porovnejte a vyberte si půjčku se splátkou a podmínkami, které vám vyhovují. Nabídka půjček bez nahlížení do registru a dokládání příjmů je celkem dost, poskytuje je například Bestpůjčka, Everyday+, Kredito24, Zaimo a další. Než smlouvu podepíšete, rozmyslete si zda, splácení zvládnete. Bez ohledu na jejich vstřícnost při sjednávání půjčky, při vymáhání pohledávek jsou nekompromisní všichni poskytovatelé.
0 komentářů k zobrazení