skip to Main Content
Vyhněte Se Exekuci

Jak se vyvarovat exekuci

Exekuci dnes řeší čím dál více lidí. Stačí totiž učinit několik špatných rozhodnutí a do exekuce se můžete dostat tak rychle, že ani nebudete vědět jak. Samozřejmě než hledat možné způsoby řešení (splátky a půjčky na exekuci), je lepší se jí úplně vyhnout, abyste se s ní nemuseli potýkat. I proto všechny banky i soukromé finanční společnosti nabádají k zodpovědnému půjčování peněz.

Nepůjčujte si, když nemáte na splátky

Potřebujete si půjčit, ale vůbec nevíte, z čeho půjčku zaplatíte? Pak je to to nejhorší, co můžete udělat. Chápeme, že můžete být v opravdu náročné situaci, ale s takovou půjčkou se zadlužíte ještě více a je možné, že se vám z tohoto náročného koloběhu už nepodaří uniknout. Je nám jasné, že peníze na splátku půjčky nemáte teď hned k dispozici. Měli byste ale například počítat s tím, že až vám přijde výplata, tak dluh zaplatíte apod. Rozhodně si nikdy nesjednávejte půjčku, aniž byste měli plán, jak ji uhradíte.

Některé finanční společnosti proto požadují po svých klientech doložení pravidelných příjmů, z nichž usoudí, zda půjčku zvládnete splatit včas. Rozhodující je nejen skutečnost, že nějaký příjem pobíráte, ale také to, v jaké je výši. Často se vám tak může stát, že byste na půjčku dosáhli, ale ne na tak vysokou, jak ve skutečnosti potřebujete. Zodpovědné půjčování podporuje také nahlížení do registrů dlužníků, ve kterých jsou přímo vidět nezaplacené dluhy z minulosti. Tento záznam je sice možné nechat vymazat, obvykle to však několik let trvá.

Rychlé půjčky pro všechny

Půjčka před výplatou Zaplo

Výše půjčky až
15 000 Kč

Splatnost půjčky
1 – 30 dní

Včas si odložte své splátky

Většina společností či bank nabízí možnost odkladu splátek nebo stanovení individuálního splátkového kalendáře, pokud na půjčku opravdu už nemáte peníze. Je to mnohem lepší než svou půjčku ignorovat, nechat si zaslat několik upomínek a dostat se až k soudu. Cena za odklad splátek je totiž vždy nižší než případná exekuce. Oslovte tedy sami finanční společnost a navrhněte jí, jak svou půjčku budete splácet.

Jste v exekuci – co teď?

Pokud na vás byla nařízena exekuce, zachovejte klidnou hlavu a pokuste se sehnat dlužnou sumu. O celé situaci se informujte na oprávněném exekutorském úřadě a nahlaste, že chcete dobrovolně uhradit svůj dluh. Ačkoliv se to příliš nedoporučuje, můžete si na exekuci i vypůjčit. Lepší je zvolit půjčku od někoho známého nebo od příbuzných, kde máte jistotu, že vám nebudou plynout žádné smluvní pokuty. Pokud ale není možné jinak, klidně si i vypůjčte u některé z prověřených finančních společností, která nabízí půjčku právě na exekuci.

Potřebujete rychle peníze? Využijte online půjčky bez zdržování.